۱۳۹۰ خرداد ۵, پنجشنبه

نکاتی در مورد خانم ها که آقایان باید بدانند / از زبان احسان علیخانی


1. خانم‌ها در 99.99999 درصد مواقع، واژه «نه» و منفی بودن نظر آقایان را از دویست کیلومتری و تنها از روی رفتار آنها متوجه می‌شوند. حالا اگر آقایان، آسمان و ریسمان را به هم ببافند، آسمان بروند و زمین بیایند و یا خودشان را تکه‌تکه کنند که نه، این‌جور نیست، هیچ فایده‌ای ندارد. دارد؟ مرغ خانم‌ها در بهترین حالت یک پا دارد.

2. تقریبا نظر همه خانم‌ها نسبت به مقوله «خیانت» مشابه است. اکثر قریب به اتفاق آنها در این مورد اتفاق‌نظر دارند. فقط کافی است در مورد یک مرد خیانتکار از آنها سوال شود؛ که در آن صورت به سادگی می‌شنوید: «مرده‌شورشو ببرن!»

3. در 6 ماه اول ازدواج، خانم‌ها دوست دارند که فقط حرف بزنند و آقایان گوش کنند. در 6 ماهه دوم، این ماجرا کاملا برعکس می‌شود و دوست دارند که فقط شنونده باشند. در 6 ماهه سوم، کل داستان شکل دیگری به خود می‌گیرد و در این شرایط خانم‌ها و آقایان دوست دارند همزمان با هم حرف بزنند و همسایه‌ها گوش کنند!

4. این یک هشدار برای آقایان است و هرگز سعی نکنید آن را شوخی گرفته و یا از کنار آن به‌سادگی رد شوید. هر زمان یک خانم تا حدی ناراحت می‌شود که به گریه می‌افتد، حتما منتظر یک سونامی عظیم در مایه‌های سونامی ژاپن باشید! اگر این سونامی را به سلامت پشت سر گذاشتید، خیلی امیدوار نباشید که جان سالم به در برده‌اید. چون پس‌لرزه‌های بعد از آن می‌تواند یک رآکتور اتمی را با مشکل مواجه کند.

5. این نکته‌ای که می‌خواهم بگویم را خودم هم نمی‌دانم که خوب است یا بد. اما به این نتیجه رسیده‌ام که خانم‌ها یا عاشق‌اند یا متنفر. هرگز حد وسطی برای این داستان وجود ندارد. به‌خدا ندارد. شما غیر از این فکر می‌کنید؟ من که عمرا!

6. اگر می‌خواهید خانم‌ها را بهتر درک کنید، این 3 نکته را رعایت کنید و بدانید که رابطه‌تان تضمین‌شده است:
اول: خانم‌ها را ببینید. یعنی تلاش کنید که نیاز بی‌پایان آنها به دیده‌شدن را ارضا کنید.
دوم: به حرف آنها گوش کنید. خانم‌ها خیلی وقت‌ها شما را به شکل یک گوش بزرگ می‌بینند.
سوم: دايما از کلمه «دوستت دارم» استفاده کنید و فراموش نکنید که این کار را حداقل 3 بار در روز استفاده کنید. به قول شاعر: «می‌دونم که یه وقتایی، دلت می‌گیره از کارم/ روزایی که حواسم نیست، بگم خیلی دوستت دارم...»

7. خانم‌ها یک خصوصیت ویژه دارند: اگر آنها برای ازدواج 2 گزینه داشته باشند که یکی دزد باشد و دیگری خیانتکار، بدون شک شوهر دزد را انتخاب می‌کنند! اگر فکر می‌کنید آنها می‌توانند با خیانت کنار بیایند، سخت در اشتباهید، سخت!

8. اگر یک مرد بخواهد آرامش داشته باشد، بهتر است که روزی 2 بار به همسر یا نامزد خود بگوید: «خیلی عجیبه. اصلا قیافت به سنت نمیاد!» و باید این را جوری ادا کند که معنی آن این باشد که یعنی خیلی از سن واقعی خودت جوان‌تر به نظر می‌آیی. به جان خودم!

9. اما این را هم از ته دل می‌​گویم که خدا وکیلی بعضی از زن‌ها از یک لشکر مرد، مرد‌ترند. من که در این هیچ شکی ندارم. شما هم حتما در زندگی‌تان با چنین شیرزن‌هایی برخورد کرده‌اید.

10. در آخر در یک جمله می‌توانم بگویم: «زن خوب مایه حیاته و زن بد مایه ممات!»

Bartarinha.ir

هیچ نظری موجود نیست: