۱۳۹۰ مهر ۲۷, چهارشنبه

جوان ترین ها در جهان، جوانها و خرد سالانی با موقعیت ها و استعداد های شگفت انگیز

افرادي که در اينجا با آنها آشنا مي شويم، در واقع در گروه و رسته و صنف خود عنوان جوانترين را به يدک مي کشند، ازمادربرزگ گرفته تا خالکوب.
1.جوانترين مادربزرگ


اين خانم خانه دار رومانيايي تنها با 25 سال سن، لقب جوانترين مادربزرگ دنيا را به خود اختصاص داده است. ريفکا استانسکو در 12 سالگي صاحب اولين فرزند خود شد و نامش را ماريا گذاشت.
هر چند مادر به دخترش توصيه کرده بود که مثل او زود ازدواج نکند، اما ظاهرا گوش ماريا به اين حرف ها بدهکار نبود، چراکه او هم در يازده سالگي صاحب فرزند شد. به اين ترتيب ريفکا تنها 23 سال داشت که طعم مادربزرگ شدن را چشيد.


2.جوانترين مربي يوگا


جوانترين مربي يوگاي دنيا يعني شروتي پندي هندي، تنها 6 سال سن دارد و دو سال است که به شاگرادنش آموزش يوگا مي دهد.
استعداد اين مربي بيش از حد جوان را مربي 67 ساله اش کشف کرد و شروتي 6 ساله حالا کلاس يوگاي خود را در ساعت 5:30 دقيقه  صبح شروع مي کند.
شاگردان شروتي از تاجر و معلم گرفته تا خانه دار و بازنشسته با اشتياق سر کلاس مربي جوانشان حاضر مي شوند.


3.جوانترين مديرعامل


سيندهوجا راجارامان هم تنها با 14 سال سن، عنوان جوانترين مديرعامل دنيا را به خود اختصاص داده است. اين دختر دانش آموز بر شرکت فعال در زمينه  انيميشن مديريت مي کند؛ شرکتي که پدرش در اکتبر سال 2010 آن را راه اندازي کرد.
وي هم به مدير بودن خود افتخار مي کند و هم به انيماتور بودن خود.4.جوانترين موج سوار


جايلان آمور فقط دو سال سن دارد، اما در حال حاضر موج سواري حرفه ايست. اين پسر استراليايي که پدرش او را در اين کار بسيار همراهي مي کند، بارها مورد تحسين قرار گرفته است.
پدر جايلان اصلا از اينکه پسرش به دريا بيفتد، نگراني ندارد، چرا که پسر دوساله اش شنا بلد است و خود را به ساحل رسانده و منتظر پدر مي شود تا به او کمک کند.


5.جوانترين خالکوب


روبي ديکينسون با اينکه تنها 4 سالش است، ولي در خالکوبي براي خود در دنيا اسم و رسمي دارد.
روبي چهار ساله در حالي هر روز بعد از تمام شدن مهدکودک به تدريس خالکوبي مي پردازد که بزرگترين دغدغه همتايان و همسالانش اسباب بازي ها و تفريح هايشان است.


6.جوانترين تيرانداز


ميکو آندرس فيليپيني در سن 6 سالگي جوان ترين تيرانداز به شمار مي آيد. اين پسر بچه شش ساله با رقبايش در تيراندازي به اهداف متحرک رقابت تنگاتنگي دارد.
ميکو البته هم به خوبي نظم و انضباط را رعايت مي کند و هم به ديگران احترام مي گذارد.


7.جوانترين کارشناس IT


مارکو کالاسان از مقدونيه با 8 سال سن، جوانترين کارشناس است. او مي تواند از همين حالا و با همين سن کم شغل پر درآمدي داشته باشد، اما مشکل اينجاست که او هنوز کلاس سوم را هم تمام نکرده است.
مارکو که پدر و مادرش هم کارشناس همين رشته هستند، توانسته از آزمون هاي مايکروسافت به سلامت عبور کند

منبع: تکناز

هیچ نظری موجود نیست: