۱۳۹۰ آبان ۱, یکشنبه

اسرار محافظان مونث قذافی


 سرهنگ «معمر قذافی»، دیکتاتورسابق لیبی را همواره بیش از صد زن همراهی می کردند که بیشتر آنان محافظان شخصی وی بودند، ولی به تازگی اخبار و اطلاعاتی جدید درباره این مسأله به دست امده و اسرار این زنان را فاش کرده است.

گفته می شود چهار زنی که همیشه پشت سر «قذافی» ایستاده بودند، مانند دیگر محافظان وی، یونیفورم نظامی بر تن می کردند، اما حقیقت این است که آنان پرستار بودند. آنها دوره های پرستاری و امداد رسانی را گذرانده بودند تا در صورت بروز هرگونه مشکل جسمی برای دیکتاتور لیبی، به داد او برسند و مشکل وی را برطرف کنند؛ البته آنها کارهای شخصی وی را نیز انجام میدادند.

اما از شروطی که «قذافی» برای این چهار پرستار و صد محافظ خود قرار داده بود، این بود که هیچ کدام از آنان تا هنگامی که او را همراهی می کنند، حق ازدواج ندارند. 
آنها ظاهرن یاد گرفته بودند که باید همه عمر خود را برای حفظ جان «قذافی» بگذرانند. 
هیچ یک از آنها حق گفت وگوی رسانه ای یا فاش کردن اطلاعات محرمانه آقای دیکتاتور را نداشتند.

سایت «ویکی لیکس» نیز به تازگی در گزارشی نوشته بود: «معمر قذافی» یک پرستار اوکراینی به نام «جالینا کولوتنیتسکا» نیز همیشه همراه خود دارد. بررسی های انجام شده نشان می دهد آقای «قذافی» به او علاقه مند بوده و همین امر باعث شده او را همواره با خود همراه کند. دیکتاتور لیبی حتی در سفرهای بین المللی خود، پرستارانش را همراهش می برد. آنان از کوچکترین مسائل زندگی «قذافی» آگاهند.

گفته می شود، دیکتاتور لیبی به اندازه ای به پرستاران خود علاقه داشت که در یکی از سفرهای بین المللی خود به کشور پرتغال ـ که قرار بود پس از آن برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به ایالات متحده آمریکا برود ـ وقتی به دلایل اداری ویزای یکی از این پرستاران صادر نشده بود، ساعاتی بعد، «قذافی» هواپیمای شخصی خود را از پرتغال به لیبی فرستاد تا آن پرستار را پیش خود بیاورد.

همچنین برخی رسانه ها در گذشته نوشته بودند که گروه محافظان قذافی، چهارصد نفر دخترند که این دختران در گروه های چهل نفری، حراست از جان رهبر لیبی را بر عهده دارند و لحظه ای از او غافل نمی شوند.

در گزارش یک روزنامه مصری به لباس این محافظان هم اشاره شده بود که
آنها هیچ گاه مانند محافظان مرد با لباس شخصی ظاهر نمی شوند. همیشه  لباس نظامی به تن دارند و این لباس از بهترین پارچه های موجود دوخته شده است. 
آنها پس از گذراندن امتحان های سخت برگزیده می شوند و تا وقتی در خدمت قذافی هستند، اجازه ازدواج ندارند.
لباس این دخترها بیش از چهار هزار دلار ارزش دارد و این، شامل پوتین هم می شود. دوخت این پوتین ها، به گونه ای است که پای آنها را به هیچ عنوان اذیت نکند و در یک کلام، زمختی در طراحی و تولید لباس این محافظان جایی ندارد. 

وقتی یک دختر ساعت کارش تمام می شد، باید در حالت آماده باش می بود، چرا که قذافی هر لحظه، ممکن بود دلش برای یک محافظ به خصوص تنگ شود و بخواهد او را ببیند!

برخی از پایگاه های خبری لیبی در این باره نوشتند: «معمر قذافی» تک تک محافظان و پرستاران خود را شخصن از دانشکده ای که برای آموزش محافظان و پرستاران تأسیس کرده، انتخاب می کرد و پیش از استخدام رسمی آنان، مجبورشان می کرد که سوگند یاد کنند که تا آخر عمر به او وفادار بمانند و از همین روی، حق ازدواج نداشتند.


این پایگاه های خبری در پایان مطلب خود نوشتند: تنها دختر دیکتاتور لیبی «عایشه» نام دارد. او به خاطر تک دختر بودن به شدت مورد علاقه پدرش بود و همین امر موجب شده بود که «قذافی» همه محافظان شخصی خود را همنام با او بنامد. 

او محافظان خود را «عایشه اول»، «عایشه دوم»، «عایشه سوم» و غیره نامگذاری کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست: