۱۳۹۰ آبان ۷, شنبه

ناسا قصد دارد کره زمين را جابجا کند


دانشمندان يک روش غيرمعمول براي غلبه بر گرماي کره زمين يافته اند و آن هم اين است که کره زمين را به يک مدار دور تر از خورشيد يعني يک منطقه خنک تر حرکت بدهند!
اين ايده عجيب زائيده ي ذهن مهندسان ناسا و يکسري از اخترشناسان آمريکايي ست که معتقدند اين روش حدود ۶ بيليون سال به عمر سياره ما اضافه مي کند، به عبارت ديگر عمر مفيد زمين ۲ برابر خواهد شد! 
براي اين کار طرح هايي هم ارائه داده اند.
جالب است بدانيد که براي اين کار نياز به نيروي عظيمي براي حرکت دادن کره زمين نيست.. فقط کافي ست يک ستاره ي دنباله دار را به سمت زمين هدايت کنند.
دکتر Laughlin که در مرکز تحقيقات ناسا در کاليفرنيا کار مي کند گفته است که براي اين کار فقط لازم است يک ستاره ي دنباله دار و يا شهاب آسماني را به سمت زمين هدايت کنيم به طوري که با سرعت از کنار و نزديک زمين رد بشود و به اين طريق مي توان از نيروي گرانشي شهاب که روي زمين اثر خواهد گذاشت استفاده کرد. 
در نتيجه ي اينکار سرعت مداري زمين افزايش پيدا مي کند و به يک مدار بالاتر مي رود که از خورشيد دورتر است و به اين ترتيب به يک منطقه ي خنک تر هدايت مي شويم.
همچنين اين مهندسان گفته اند که پس از اين کار، بايد اين ستاره ي دنباله دار را به سوي زحل يا مشتري هدايت کرد تا روند رو به عقب اتفاق بيفتد و انرژيش را از يکي از اين ۲ سياره غول آسا بگيرد. 
بعدها مدارش آن را دوباره به سمت زمين برخواهد گرداند و اين روند همچنان تکرار خواهد شد!
اين گروه گفته اند که هدفشان در نجات کره زمين کاملا جدي ست و تنها چيزي که احتياج دارند پرتاب يک موشک شيميايي به يک شهاب آسماني يا ستاره ي دنباله دار است که در زمان مقرر باعث آتش گرفتنش بشود که چنين دانشي همين حالا هم وجود دارد!
اين طرح جنبه هاي نگران کننده ي زيادي دارد. مهندسين هوافضا بايد براي هدايت شهاب و يا ستاره ي دنباله دار به سمت زمين نهايت دقت را بکنند زيرا کوچک ترين اشتباهي در اين زمينه، کره زمين رو به مداري جلوتر خواهد برد (مدار آتش) و عواقب ويرانگري را در پي خواهد داشت. 
کباب شدن محيط زيست زمين کم ترين آن ها خواهد بود.
متن کامل مقاله در گاردين:

هیچ نظری موجود نیست: