۱۳۹۰ آذر ۴, جمعه

امین ذوفنون"، مسئول جدید توسعه جهانی فیس‌بوک که از نوروز به این سمت منصوب شده، نوازنده کمانچه، عاشق فرهنگ ایران و علاقمند موسیقی بنان است."

‎ در نیمه ماه مارس شبکه‌های خبری اقتصادی مانند "سی-ان-بی-سی" اعلام کردند که " فیس‌بوک" با استخدام "امین ذوفنون" مدیر ارشد پیشین سرمایه‌گذاری گوگل، وی را مسئول توسعه جهانی شرکت فیس‌بوک کرده و گفته می‌شود این حرکت برای گسترش تجاری فیسبوک حیاتی است.
امین ذوفنون مصادف با نوروز کارش را شروع کرده است.
او لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر و سپس دکترای حقوق (وکالت) خود را از دانشگاه سانتا کلارا در شمال کالیفرنیا گرفته و برای ۸ سال مدیر توسعه تجاری شرکت گوگل و مسئول سرمایه گذاری‌های جدید بوده است.
او در نوروز سال ۱۳۹۰ از گوگل خارج شد و شرکت فیسبوک او را به مدیریت جهانی توسعه شرکت از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات" منصوب کرد"
امین در باره محل کار جدید خود می‌گوید
«افتخار می‌کنم که فیس‌بوک توانسته نقش بزرگی در اتحاد و همبستگی و اطلاع‌رسانی برای مردم دنیا داشته باشد.»
امین با مدیر عامل جدید بوتیوب (از طرف گوگل) سالار کمانگر نیز همکاری و دوستی چند ساله داشته است.
"کدوم‌دات‌کام" در گفتگویی با امین ذوفنون به زندگی وی پرداخته است.
بر اساس این گزارش امین ذوفنون (ذوالفنون) در سال ۱۳۵۰ خورشیدی در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد.
پدربزرگ وی حبیب ذوفنون (متولد آباده) در تارسازی و تارنوازی از اساتید زمان خود بود. پدر وی محمود ذوفنون استاد ویولن و از هنرمندان برنامه رادیویی گلها بود.
عموی امین نیز، استاد جلال ذوالفنون موسيقی‌شناس و نوازنده معروف سه‌تار ايرانی است.

امین همراه خانواده‌اش در ۵ سالگی به آمریکا مهاجرت کرده و از ۱۱ سالگی سه تار را آموخت و بعدها پس از خودآموزی و تمرین به نواختن کمانچه نیز پرداخت. او می‌گوید با کمال احترام به هنرمندان جدید، بیشترین علاقه وی به موسیقی استادان نسل گذشته نظیر بنان، خالقی، محجوبی، وزیری و ... است.
امین در گفتگویش با کدوم دات کام موفقیت کاری خود را مدیون «چند بعدی» بودن زندگی خود و تاثیر فرهنگ اصیل ایرانی در آن می‌داند.
به گفته او منزل آنها محل رفت و آمد بزرگان موسیقی و شعر مانند محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، حسین علیزاده و .. بوده و فرهنگ و سنت ایرانی همواره مورد تاکید و تکریم بوده است.
امین می‌گوید : برادرانش نیز همه علاوه بر موفق بودن در تجارت، موسیقی‌دانند.
وی با پدر و برادران خود موسیقی را یاد گرفته اما عامل اصلی موفقیتش را حمایت دائم و وظیفه شناسی مادر و همسرش می داند.
امین با همسر و فرزندان خود (که همه نامهای اصیل ایرانی دارند) در شمال کالیفرنیا زندگی می‌کند.

منبع: کدوم‌دات‌کام

هیچ نظری موجود نیست: