۱۳۹۰ تیر ۱, چهارشنبه

از سگ پرنده تا جنگ لیبی !


جهان هر روز تحولات بی شماری را تجربه می کند که رسانه ها بنا بر سلایق خود اقدام به پوشش آنها می کنند و البته در این میان برخی رویدادها نیز از قلم می افتد، اما عکسها حرفهایی دیگر را در خود پنهان دارند.
نخستین تصویر مربوط به دختر بچه ای کم سن و سال از افغانستان است.
در این تصویر، دختر بچه ای افغانی دیده می شود که در مرکز پناهندگان سازمان ملل متحد در شهر پیشاور پاکستان منتظر روشن شدن وضعیت خود است.دومین تصویر مربوط به آموزش سگ ها برای انجام اموری چون ردیابی مواد مخدر و یا نجات افراد از زیر آوار است.
در این عکس، سگی مشاهده می شود که از بالای سر مربی خود برای گرفتن یک وسیله به پرواز درآمده است.سومین عکسی که رسانه ها توجه چندانی به آن نشان نداده اند مربوط به تظاهرات گسترده مردم اسپانیا است.
اسپانیا از ماه قبل شاهد برپائی تظاهرات های ضد دولتی در اعتراض به وضعیت اقتصادی این کشور بوده و این تصویر نیز گویای وضعیت موجود در این گونه تظاهرات هاست.تصویر بعدی مربوط به سیل چین است.
بر اساس آمارهای موجود وقوع سیل در چین طی یک ماه گذشته، 175 نفر را کشته و 1.6 میلیون نفر را بی خانمان کرده است.تصویر بعدی مربوط به انتظار عرب ها درساحل دریا برای بدست آوردن روزی است.
در این تصویر افراد متعددی دیده می شوند که عده ای از آنها در حال بافتن طناب های بسیار ضخیم هستند وعده ای دیگرهم در انتظار پهلو گرفتن یک کشتی برای تخلیه بار آن هستند.و اما تصویر آخر مربوط به جنگ لیبی است.
در این عکس، شلیک موشک صحنه زیبایی را در اسمان پدید آورده اما این زیبایی زشتی هایی را با خود همراه دارد که ویران شدن منازل و کشته شدن افراد بیگناه تنها بخش کوچکی از این زشتی هاست.منبع: خبرگزاری مهر

هیچ نظری موجود نیست: