۱۳۸۷ مرداد ۹, چهارشنبه

مصرف زیاد نان به کلیه ها اسیب میرساند ، ومصرف بیش از حد برنج و ماکارونی هم سرطان زاستتحقیقات نشان می دهد که مصرف بیش از حد نان می تواند برای سلامت کلیه ها مضر باشد.

محققان در بررسی های خود دریافتند که افرادی که از مقادیر زیاد نان در برنامه غذایی خود استفاده می کنند ، علاوه بر فشار به کلیه، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.

کارشناسان 767 نفر زن و مرد 24 تا 79 سال را مورد بررسی قرار داده و مقدار اندکی نان دراختیار گروه اول و مقدار زیادی نان نیز در اختیار گروه دوم قرار دادند.

نتیجه اینکه افرادی که نان اندک یا متوسط مصرف کرده بودند در مقایسه با گروه دوم از کلیه های سلامت تری برخوردار بودند و آنهایی که خیلی نان می خوردند مشکلات کلیوی بیشتری داشتند.

بنابرهمین گزارش ، حتی در مواردی مصرف بیش از حد نان موجب بروز تومور های بدخیم سرطانی نیز می شود.

لازم به ذکر است ، مصرف متعادل نان به توصیه کارشناسان برای هر نفر دوازده قسمت نان در هفته است و مصرف بیش از حد نیز بیست و نه قسمت در هفته ارزیابی شده است و در مورد هر قسمت نان نیز توصیه می شود که وزن آن تکه نان در حدود پنجاه گرم باشد.

مشاهده شده افرادی که به طور کلی بیشتر مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق نان ، برنج و ماکارونی تامین می کنند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند و استفاده متعادل از هرم غذایی و مصرف میوه و سبزیجات به همراه پروتئین در کنار نان و برنج نیز احتمال مشکلات و عوارض و حتی سرطان کلیه را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهد

هیچ نظری موجود نیست: