۱۳۸۷ دی ۲۳, دوشنبه

لطفا آدامس خود را قورت دهيد !مكزيكي ها سالانه به طور متوسط 2/1 كيلوگرم آدامس مصرف مي كنند و در آمريكاي لاتين از نظر مصرف آدامس ركورد دار هستند.
جام جم آنلاين: مقامات مكزيك تصميم گرفته اند به خاطر هزينه هاي بالايي كه تميز كردن آدامس هاي جويده شده از سطح معابر عمومي دارد، از شهروندان بخواهد كه آدامس خود را قورت بدهند.
به گزارش آسوشيتدپرس ، در مكزيك كشوري كه بالاترين آمار توليد و مصرف آدامس را در جهان دارد به طور متوسط در هر يك مترمربع از معابر عمومي 70 آدامس جويده شده ديده مي شود.
مكزيكوسيتي شهري كه بيش از 700 سال قدمت دارد در قسمت مركزي شهر، خيابان هايي سنگفرش دارد و انداختن آدامس جويده شده كه لاي سنگ ها گير مي كند به سختي تميز مي شود.
مقامات مكزيكوسيتي براي تميز كردن آدامس هاي جويده شده از ماشين هاي تميز كننده مخصوص استفاده مي كنند كه با بخار و نوعي ماده شيميايي آدامس هاي جويده شده را تميز مي‌كنند.
در پي يك اعلان عمومي از شهروندان مكزيكي معتاد به آدامس جويدن خواسته شده است؛ «لطفا آدامس جويده خود را در كاغذ بپيچيد و آن را در سطل زباله بيندازيد و اگر اين كار برايتان سخت است آدامس خود را قورت بدهيد».
اين در حالي است كه به گفته پزشكان قورت دادن آدامس به دستگاه گوارش آسيب مي‌رساند.
مكزيكي ها سالانه به طور متوسط 2/1 كيلوگرم آدامس مصرف مي كنند و در آمريكاي لاتين از نظر مصرف آدامس ركورد دار هستند.
آمار بالاترين مصرف كنندگان آدامس در دنيا متعلق به امريكايي ها است.

هیچ نظری موجود نیست: