۱۳۸۷ دی ۱۶, دوشنبه

معرفی قدرتمندترین ضد ویروس کامپیوتر


تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت بازار محصولات امنیتی تناسب چندانی با کارایی و کیفیت این محصولات ندارد.
نشریه معتبر Personal Computer and Internet در جدیدترین شماره خود که در آستانه سال 2009 میلادی منتشر گردید، اعلام کرد که ارزیابی‌های تخصصی نشان‌دهنده پیشرفت قابل توجه نرم‌افزارهایی است که در بازار جهانی امنیت IT از جایگاه متوسطی برخوردارند.
بر اساس بررسی‌های این نشریه که توسط صاحب‌نظران و کارشناسان امنیت اطلاعات و بر روی جدیدترین نسخه از نرم‌افزارهای ضد ویروس انجام شده است،‌ 11 برنامه قدرتمند به طور جامع مورد ارزیابی قرار گرفتند که غول‌های امنیتی دنیا نظیر Symantec و McAfee موفق به کسب جایگاه ویژه‌ای نشدند. اما پس از پایان بررسی‌های تخصصی، نرم‌افزارهای BitDefender Antivirus 2009 و Panda Antivirus Pro 2009 به عنوان برترین و مؤثرترین برنامه‌های ضد ویروس برای مقابله با تهدیدهای جدید اینترنتی معرفی شدند. این درحالیست که نسخه 2009 از محصولاتی نظیر Kaspersky Anti-virus ، Norton Antivirus ، McAfee VirusScan Plus و Eset NOD32 Antivirus رتبه‌های بعدی نرم‌افزارهای مطرح امنیتی را به خود اختصاص دادند.
بنابر اعلام Personal Computer، عنوان‌های بعدی بهترین نرم‌افزارهای ضد ویروس نیز به ترتیب توسط محصولاتی از شرکت‌های F-Secure از فنلاند، G-Data از آلمان، AVG از چک و CA از ایالات متحده ربوده شدند.
شایان ذکر است که در این ارزیابی، کلیه قابلیت‌های حفاظتی برای مقابله با تهدیدهای پیشرفته مانند پیشگیری از سرقت اطلاعات محرمانه و جعل هویت، حفاظت پیشگیرانه توسط هوش مصنوعی و استفاده از فایروال‌های مدرن مورد توجه جدی واقع شده است.
/منبع : بانک دانلود

هیچ نظری موجود نیست: