۱۳۸۸ شهریور ۲۸, شنبه

فيس بوک و 300 ميليون كاربر


شبکه اجتماعي فيس بوک که اکنون به بزرگترين شبکه اجتماعي جهان تبديل شده است، اعلام کرد: تعداد کاربران فعال اين شبکه در سراسر جهان به 300 ميليون نفر رسيده است.
فيس بوك بزرگترين شبکه اجتماعي جهان به تازگي وسيعتر شده و اعلام کرده است از سرتاسر جهان ماهانه در حدود 300 ميليون کاربر در آن به فعاليت مي پردازند.
اين شبکه در عين حال اعلام کرد درآمدزايي را بر اساس برنامه هايش آغاز کرده است.
اين در حالي است که اين شرکت به هيچ وجه انتظار نداشت قبل از سال 2010 بهره برداري مالي خود را آغاز کند.
مارک زاکربرگ بنيانگذار شبکه فيس بوک در اين باره مي گويد: اين پيشرفت براي ما از اهميت زيادي برخوردار است زيرا نشان مي دهد فيس بوک مي تواند خدمات قدرتمند و مستقلي را براي مدت زماني طولاني ارائه کند. ما در مسير خود براي ساخت فيس بوک به شکلي با دوام و مقاوم موفق شده ايم و در حال نزديک شدن به هدف اصلي خود يعني اتصال دادن تمامي افراد جهان به يکديگر هستيم.
شبکه فيس بوک در جولاي 2009 موفق شد رکوردي را با 250 ميليون کاربر به ثبت برساند و پس از آن پيش بيني شد پنج ميليون کاربر طي يک هفته و يا 50 ميليون کاربر طي 75 روز به تعداد کاربران آن افزوده شود.
بر اساس گزارش بي بي سي، قائم مقام شرکت فيس بوک معتقد است عبور از اين مرحله بزرگ به آن معني است که مي توانيم به حرکت خود ادامه دهيم، در آن سرمايه گذاري کنيم و با رشد بيشتر در اين شبکه به درآمد و ثبات برسيم. 300 ميليون کاربر در واقع قدمي است در مسير جذب اکثريت جمعيت جهان در اين شبکه تا امکان برقراري ارتباط با نقاط مختلف جهان براي آنها به وجود آيد.

هیچ نظری موجود نیست: