۱۳۸۷ دی ۱۱, چهارشنبه

اگر متقاضی عمل زیبایی هستید،‌ در این آزمون شركت كنید!


آزمون جراحی زیبایی

روزانه صدها نفر در سرتاسر دنیا، آرزوی شبیه شدن به آنجلینا جولی و براد پیت و كاترین زتاجونز و هزاران ستاره سینمایی دیگر، صورتشان را به تیغ جراحی می‌سپارند و امیدوارند وقتی اولین بار پس از برداشتن باندها از روی صورتشان، به چهره جدیدشان در آیینه نگاه می‌كنند شبیه این ستارگان شده باشند و هیچ عیب و نقصی در صورتشان نداشته باشند ولی در واقعیت جراحی های زیبای این چنین نیست و اگر شما با چنین دیدگاهی به اتاق عمل می‌روید،‌هیچ گاه راضی بیرون نخواهید آمد.

شاخص دیگری كه در خشنودی شما از ظاهر جدیدتان موثر است، میزان اعتماد به نفس و رضایت شما از ظاهر خودتان است و یا به عبارت دیگر اعتماد به نفس شما به ظاهرتان. اگر شما خواهی نخواهی خودتان را قبول داشته باشید،‌ و اعتماد به نفس شما درونی باشد و نه ظاهری، در هر حال از نتایج جراحی خود خشنود خواهید بود. ما در این هفته برایتان یك آزمون تهیه كرده ایم تا ببینید كه آیا شما برای انجام جراحی پلاستیك آمادگی لازم را دارید یا نه. با خودتان صادق باشید و با این آزمون خود را محك بزنید. یك قلم و كاغذ بردارید و بنویسید به چه تعداد از این پرسش ها پاسخ مثبت می‌دهید،‌ سپس نتیجه آزمون را بخوانید:

سئوالات آزمون زیبایی

سئوال اول: من از ظاهر صورت و بدن خودم راضی هستم ولی احساس می‌كنم كه اگر بخشی از صورت و یا بدنم را جراحی پلاستیك كنم، احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهم كرد.

o موافقم

o مخالفم

سئوال دوم: من دلایل خاص خودم را برای اینكه زیر تیغ جراحی پلاستیك بروم،‌دارم. به نظر سایر اطرافیانم و اعضای خانواده ام درباره اینكه باید جراحی پلاستیك انجام دهم تا زیباتر شوم،‌ توجه چندانی ندارم.

o موافقم

o مخالفم

سئوال سوم: داشتن ظاهر زیبا و دلنشین در پیشرفت شغلی من موثر است و اگر با جراحی پلاستیك زیباتر شوم در شغلم هم موفق تر خواهم بود.

o موافقم

o مخالفم

سئوال چهارم:‌ انتظارات من از نتیجه جراحی زیبایی، منطقی و واقعی است و انتظارات غیر منطقی از این جراحی ها برای موفقیت در شغل و زندگی در روابط اجتماعی و حرفه ای و شادی و نشاط روحی ندارم.

o موافقم

o مخالفم

سئوال پنجم: برای من، احساس رضایت درونی ام از ظاهرم و زیبایی ام بیشتر از دیگران در این باره اهمیت دارد.

o موافقم

o مخالفم

سئوال ششم:‌ من فكر می‌كنم زیبایی ظاهری من، به اندازه كافی عای و منحصر به فرد است و اصلا به معیارهایی كه در رسانه های گروهی برای یك چهره و اندام زیبا تبلیغ می‌شود، توجهی ندارم.

o موافقم

o مخالفم

سئوال هفتم: من فكر می‌كنم به جراحی زیبایی نیاز دارم ولی پیش از آن درباره نوع عمل جراحی، هزینه های آن و مهارت جراحی خوب تحقیق می‌كنم.

o موافقم

o مخالفم

تفسیر آزمون

حالا نوبت آن رسیده است كه نتیجه آزمون آمادگی خودتان را برای جراحی زیبایی بررسی كنید،‌ببینید به چه تعدای از سئوالات پاسخ مثبت داده اید. راهنمای خود را در جلوی تعداد پاسخ های مثبت تان بخوانید:

اگر 6 یا 7 پاسخ مثبت داده اید:‌

شما به 7 پرسش پاسخ مثبت داده اید، به نظر می‌آید شما تصویر روشن و درستی از ظاهر خودتان دارید و به ظاهر خودتان اعتماد دارید. انتظارات شما از نتیجه جراحی های زیبایی منطقی است. قدم بعدی شما این است كه از یك متخصص جراحی پلاستیك، وقت ملاقات بگیرید و با او دقیق تر درباره جراحی پلاستیك مورد نظرتان مشورت كنید.

اگر 4 یا 5 پاسخ مثبت داده اید:‌

براساس پاسخ های شما به این آزمون، شما ممكن است آمادگی انجام جراحی پلاستیك را اكنون و یا در آینده داشته باشید، ولی به نظر می‌رسد انتظارات چندان منطقی از این جراحی ها و نتیجه زیبایی آن نداشته باشید. بهتر است وقت بیشتری پیش از گرفتن تصمیم نهایی برای جراحی پلاستیك صرف كنید و كی بیشتر درباره این جراحی ها، شیوه جراحی و نتایج آن اطلاعات كسب كنید. با این روش شما دیدگاه بهتری درباه خودتان و زیبایی ظاهری تان پیدا می‌كنید و با دید روشن تری زیر تیغ جراحی پلاستیك می‌روید.

اگر 3 یا 2 پاسخ مثبت داده اید:

اگر شما به سه و یا دو عدد از پرسش های زیر پاسخ مثبت داده باشید و بقیه پاسخ هایتان منفی باشد باید پیش از اینكه تلفن را بردارید و شماره یك جراح پلاستیك را بگیرید، با خودتان خلوت كنید و ببینید كه زیبایی از نظر شما چه معنایی دارد؟ ببینید معیارهای شما برای یك چهره زیبا چیست؟

براساس پاسخ های شما به این آزمون و رتبه ای كه بدست آورده اید شما هنوز آمادگی كافی برای جراحی پلاستیك در این زمان را ندارید. درباره انتظارات خودتان از این جراح ها فكركنید. مشورت با یك جراح پلاستیك خوب به شما كمك می‌كند تا پیش از اینكه تن به تیغ جراحی بسپارید آمادگی های لازم را در خودتان ایجاد كنید. اگر شما با این تفكرات خود، زیر تیغ جراحی بروید ممكن است به دلیل انتظارات غیر منطقی خود از این جراحی ها از نتایج عمل خود چندان راضی و خشنود نباشید.

اگر تمام پاسخ های شما منفی است یا فقط یك پاسخ مثبت داده اید:‌

وضعیت شما اورژانسی است. جراحی پلاستیك و زیبایی در این شرایط به هیچ وجه برای شما مناسب نیست چون به احتمال خیلی زیاد شما از نتیجه این جراحی ها چندان راضی وخشنود نخواهید شد. پیش از جراحی پلاستیك و زیبایی شما لازم است بسیاری از فاكتورهای دخیل در رضایت از این جراحی ها را مد نظرتان قرار دهید. تا در نهایت پس از جراحی احساس خیلی بهتری داشته باشید.

افرادی از نتیجه جراحی زیبایی شان راضی و خشنود خواهند بود كه پیش از این جراحی،‌ آمادگی های لازم را بدست آورده و خودشان را از هر حیث آماده كرده باشند. اگر شما وقت بیشتری برای مطالعه درباره این جراحی ها صرف كنید و همچنین روی انتقادات و باورها و اعتماد به نفس تان كار كنید از نتایج این جراحی ها خشنودتر خواهید بود.

منبع:هفته نامه سلامت شماره 195

هیچ نظری موجود نیست: