۱۳۹۱ مرداد ۲۲, یکشنبه

مجسمه‌ های شنـی؛ تـجسمی از ابتـکار و خلاقیـتذرات شن، همان عنصر ازلی و ابدی است اما خمیرمایه خیال در دستان توانمند یک هنرمند نقش ‌آفرین نیز هست و این ذرات، با چرخشی دوباره، دگرگون شده و به شکلی دیگر ختم می ‌شود و این شروع زیبایی ‌های نو در دامان طبیعت است که تفسیری از تفکر را با خود به همراه می‌ آورد ...

چند سالیست برگزاری جشنواره مجسمه‌ های شنی در کشورهای مختلف دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده و امروزه به دلیل نگاه گردشگران در استفاده از دریا، سواحل دریا و جاذبه ‌های فرهنگی و هنری تبدیل به یک پدیده‌ هنری گشته است. بطوریکه این نوع جشنواره ها باعث توجه مردم به حفظ محیط زیست، تقویت باورهای فرهنگی و قومی، تعمیم نگاه هنری و جستجوگرانه به مسائل دریا و معرفی استعدادهای خلاق هنرمندان شده است.

برگزاری جشنواره ها با این رویکرد علاوه بر آشنایی مردم و هنرمندان با عوامل طبیعی، ارج نهادن به نعمتهای خداوند، تقویت نگاه زیباشناسانه مردم به طبیعت در جذب گردشگران نیز موثر هستند. ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ مردم با هنرمندان این رشته از دیگر زیبایی ‌های این جشنواره است، گردشگران شاهدند که هنرمند با تلا‌ش، سطحی ماسه ای را برجسته می ‌کند یا با کاردک و کمچه حجمی را سازمان ‌بخشد و واقعیت و ذهنیت های خود را آزادانه به نمایش می گذارد. در ادامه ایمیل گلچینی از تصاویر مجسمه های شنی در سواحل مختلف دنیا را خواهید دید.


هیچ نظری موجود نیست: