۱۳۸۹ خرداد ۶, پنجشنبه

عمل زایمان توسط پزشک 100ساله !


دكتر «والتر واتسون» كه به «پاپا دكتر» معروف است، در 63 سال حضور در این حرفه، در هنگام تولد چند نسل از جمله مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها گرفته تا نوه‌ها حاضر بوده است.
گفته می‌شود، این پزشك كه اهل جورجیای آمركیاست، پیرترین پزشك شاغل در جهان است كه از جمله بیماران وی، خانم سابرا آلن 77 ساله است كه 59 سال است تحت نظر این پزشك زندگی می‌كند. آقای واتسون هفده نفر از اعضای خانواده او را به دنیا آورده است.
خانم آلن می‌گوید كه خود از پرسنل بازنشسته بیمارستان است، می‌گوید: او هر پنج فرزند و دوازده نوه من را به دنیا آورده است.
دكتر واتسون كه هنوز هم هر روز به سر كار می‌رود، می‌گوید: تقریبا هیچ چیزی به اندازه دیدن معجزه زندگی لذتبخش نیست. مشكل آنجاست كه من زایمان‌هایی را كه با پیچیدگی و مشكل همراه بودند، بسیار بهتر از تولدهای كامل و بی دردسر به یاد می‌آورم. زمانی كه تعداد به چندین هزار برسد، دیگر همه چیز قاطی می‌شود.
دكتر واتسون در هنگام جنگ جهانی دوم نیز خدمت كرده و تا سال 1947 در كره بوده است. پس از پایان جنگ وی به جورجیا و نزد همسرش كه هم اكنون 65 سال دارد بازگشته و به مطالعه پزشكی مشغول می‌شود.
وی در 25 فبریه 2010، صد ساله شد و خودش می‌گوید: در آن روز هم ساعت 6:45 از خواب بیدار شدم و پس از خوردن صبحانه در ساعت 8:30 در بیمارستان بودم.
وی افزود: پس از اینكه سوی چشمم كمتر شد، مشاركت مستقیم در زایمان را متوقف كردم اما هنوز هم در اتاق عمل و پرستاری حاضرم و كار همیشگی‌ام را تا آنجایی كه بتوانم انجام می‌دهم.مركز زنان دانشگاه اوگوستا در جورجیا، نام دكتر واتسون را بر خود داشته و مجسمه ای برنزی از وی كه نوزادی را در آغوش دارد، در این مركز نصب شده است.
دكتر واتسون همچنین پزشكی بوده كه دكتر مایكل مك داناگ، همكارش را كه همسن نوه دكتر واتسون است، به دنیا آورده است.
دكتر واتسون می‌گوید: به رغم رنج بردن از آرتروز خفیف و كاهش قدرت بینایی و شنوایی، قصد بازنشستگی را ندارم.
وی گفت: من پزشكی و رابطه با مردم را دوست دارم. این كار دلیل است برای بیرون خزیدن از تختخواب در صبح‌ها.
بنا بر آمار، دكتر واتسون پیرترین پزشك مشغول به كار در جهان است. ركورد پیشین را دكتر لیلا دنمارك باز هم از جورجیا داشت كه تا سال 2000 و زمانی كه 102 ساله شد، به كار ادامه می‌داد.
/گزارش تابناک به نقل از دیلی تلگراف/

هیچ نظری موجود نیست: