۱۳۹۲ فروردین ۲۵, یکشنبه

پکن؛ میزبان اکسپوی جهانی باغ


 گروه گردشگری: پکن، پایتخت جمهوری خلق چین به زودی میزبان نهمین دوسالانه جهانی اکسپوی باغ خواهد بود.
 
بر اساس گزارش خبرنگار CHN در پکن، اکسپوی جهانی باغ که از سال 1997 هر دو سال یک بار و در شهرهای دالیان، نان جینگ، شانگهای، گوانگجو، شن جن، شیا من، جی نان و چونگ چین که همگی از جمله شهرهای توسعه یافته چین محسوب می شوند، برگزار شده، امسال در منطقه فنگ تای شهر پکن برگزار خواهد شد.
 
 
در حد فاصل سالهای 2011 تا 2012 شخصیت های حزب کمونیست چین و همچنین مقامات محلی و استانی شهر پکن بارها از پروژه عظیمی که برای این منظور درنظر گرفته شده بازدید و حمایت کرده اند. «باغ شهر، خانه زیبنده» به عنوان شعار نهمین دوره اکسپوی جهانی باغ اعلام شده است.
 
پکن، پایتخت چین به زودی میزبان نهمین دوسالانه اکسپوی باغ خواهد بود
 
 
منطقه ای که برای پروژه اکسپوی جهانی باغ در شهر پکن در نظر گرفته شده، زمینی به مساحت 267 هکتار را دربر می گیرد که با در نظر گرفتن دریاچه بزرگ مورد نظر طرح، مجموع فضای بکار گرفته شده در پروژه به 513 هکتار می رسد.
 
همچنین شهرداری پکن برای تسریع و تسهیل حمل و نقل علاقه مندان به بازدید از اکسپوی جهانی باغ علاوه بر توسعه سریع حمل و نقل عمومی، برنامه خط ویژه مترو «اکسپوی باغ» را در دست اجرا دارد.
 
 
 
از جمله نکات قابل توجه این طرح آنکه سابق بر این منطقه «فنگ تای» پکن که در جنوب غربی پایتخت چین قرار دارد، جزو مناطق حاشیه ای شهر و اغلب برای طرح های مربوط به بازیافت زباله و مواردی از این دست به کار گرفته می شد که با اجرای طرح اکسپوی جهانی باغ، توسعه و تغییر شکلی بسیار سریع و غیرمنتظره را شاهد است.
 
 
 
اکسپوی جهانی باغ پکن همچنین در مجموع از چهار بخش کلی تشکیل شده که عبارتند از: باغ موزه چین ( متشکل از باغ موزه سنتی و باغ موزه مدرن)، طراحی باغ موزه ( طرح های ابتکاری و بدیع برای باغ)، باغ موزه بین المللی و زیست بوم باغ موزه.
 
 
 
بخش بین الملل نهمین دوره اکسپوی باغ در پکن میزبان مجموعه هایی تحت عناوین باغ اسلامی، باغ اروپایی، باغ ژاپنی، باغ ایرانی، باغ هند و باغ کشورهای دیگر از قبیل اتریش، هلند، روسیه، عراق، اندونزی، افغانستان، هندوستان، پاکستان، کره شمالی، مصر، اتیوپی، تایلند، بنگلادش و ... خواهد بود.
 
نهمین اکسپوی جهانی باغ در چین به مدت شش ماه از تاریخ از 2013-05 تا 2013-11 برگزار خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: